MOTI – Keni plane për ditën e sotme, ja si parashikohet moti në vendin tonë për ditën e diel, 21 gusht 2022

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshe shiu  në zonën veriperëndimore dhe bregdet pjesërisht në zonat malore . Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8  m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      17/28°C
Zona e ulët         18/32°C
Zona bregdetare  21/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari