MOTI – A keni plane për fundjavën, mësoni nëse ju favorizon parashikimi i sinoptikanëve për këtë të shtunë, 14 gusht 2021

Vendi ynë do të mbetet në ndikmin e ajrit të nxehtë Saharian. Moti për ditën e shtunë, 14 gusht 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në orët e mesditës. Era do të me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi deri në 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:


Zona malore 18/36°C
Zona e ulët 18/41°C
Zona bregdetare 21/38 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari