MOTI – A keni plane për ditën e merkurë, 28 tetor 2020, a ju favorizon parashikimi i sinoptikanëve?!

Moti për ditën e merkurë, 28 tetor 2020, do të vijojë me vranësira mesatare deri të dendura. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim (NW) me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në vlerat maksimale.

Temperaturat min dhe max:


Zonat malore 8/19°C

Zonat e ulëta 10/23°C

Zonat bregdetare 13/21°C  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel