Mjeku i njohur refuzon marrjen e mandatit nga rradhët e LSI-së, jo të gjithë nxitojnë të bëhen deputetë…

Doktori i njohur Petrit Vargu, kandidat i LSI ne Qarkun Tirane në zgjedhjet e vitit 2017 ka refuzuar mandatin e deputetit. Lajmin e ka dhene me nje shenim ne rrjetet sociale, ku ka deklaruar se ai e refuzon hyrjen ne kete lloj Parlamenti.

“Te nderuar miq! Shume njerez me pyesin nese do te shkoj ne parlament apo jo? Natyrisht me “pro” dhe “kunder” sipas bindjeve politike qe kane. Vendimi im i lire eshte te jem gjithmone miku juaj, duke e refuzuar hyrjen time ne kete lloj Parlamenti. Ju respektoj te gjitheve”, shkruan Vargu ne faqen e tij ne Facebook.