MINUTA E FUNDIT/ Zjarri në rrëzë të Taraboshit merr permasa të frikshme, ndërhyn ushtria dhe kërkohet ndërhyrje nga ajri

Zjarri ne fshatin Zues te Bashkise se Shkodres, po merr permasa te frikshme. Mesohet se ndryshimi i drejtimit te eres te drejtoje flaket ne nje zone ku ka lokale por edhe banesa. MZSH Shkoder eshte ne vendngjarje, por eshte e pamundur te nderhyhet per shkak te terrenit te veshtire.

Ne keto kushte eshte kerkuar ndihme nga Emergjencat Civile te Republikes, duke kontaktuar me drejtorin Haki Çako. Alternativa me e mire eshte fikja nga ajri me helikoptere qe hedhin uje. Por eshte e veshtire te realizohet, duke patur parasysh afrimin e erresires.

Ne keto kushte, eshte kerkuar nderhyrja e ushtrise. Menjehere jane derguar 20 trupa te repartit te Vau Dejesit dhe nese do te jete e nevojshme, do te dergohen edhe trupa te tjera. Situata ne terren eshte e veshtire dhe nese zjarri nuk lokalizohet ne kohe, mund te demtoje lokale por edhe banesa. /ShkodraWeb/

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

72 milionë lekë dëm shtetit, KLSH kallëzon ish-kryebashkiakun dhe 4 zyrtarë të bashkisë…

Lulzim Basha paralajmëron përshkallëzim: Paqja sociale dhe stabiliteti varen nga…

E moshuara gjendet e pa jetë në banesë, dyshimet e para të uniformave blu janë për…

Close