ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

MINUTA E FUNDIT/ Zjarri në pikën e karburantit në Lezhë, Policia: 6 të lënduar, njëri niset për Tiranë urgjent…

Policia ka dhënë informacion paraprak lidhur me flakët që kanë përfshirë pikën e karburantit në superstradën Lezhë-Laç. Ajo njofton se nga shpërthimi janë lënduar 6 persona njëri prej të cilëve është nisur drejt repartit të djegies në Tiranë.

“Zjarrëfikëset kane vene nen kontroll zjarrin te karburanti. Eshte shmangur plotesisht rreziku i perfshirjes nga flaket i depozitave te karburantit. Nga shperthimi i bombules se gazit ne karburant jane lenduar 6 persona. Njeri prej tyre po transportohet per ne Tirane ne repartin e djegies.

5 te lënduarit e tjere jane jashte rrezikut per jeten. Zjarrëfikësit po punojnë për elemimin e plotë te zjarrit. Sherbimet e policise kane vendosur perimeter sigurie dhe kane larguar gjithe njerezit perrreth karburantit”, njofton policia.

Loading...
Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.