MINUTA E FUNDIT/ Zgjidhet sekretari i Këshillit Bashkiak të Shkodrës, pason Suel Hadrin e dorëhequr (emri+foto)

Denis Lezha eshte sekretari i ri i Keshillit Bashkiak te Shkodres. Emri i tij eshte propozuar nga kryetarja Brisela Kadia dhe i eshte nenshtruar votimit te fshehte te 48 keshilltareve te pranishem.


Pas numerimit te votave ne kuti, pro kane votuar 45 keshilltare ndersa 3 kunder. Denis Lezha vjen nga nje familje e njohur per lidhjet e forta me Partine Socialiste ne Shkoder. Me heret, per postin e sekretarit u perfolen edhe emra te tjere, te cilet jo zyrtarisht, mesohet se nuk kane pranuar postin e ofruar.

Për t’u bërë pjesë e grupit ShkodraWeb Media mjafton të klikoni: Join Group" dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi ShkodraWeb Media ju mirëpret!