MINUTA E FUNDIT/ Vllaznia kampione per te 21-en here nga rifillimi i ketij sporti

Vllaznia ka fituar titullin e 21-te kampion ne boks. Eshte nje rekord ne vete per te gjitha sportet kuqeblu. Kupa i eshte dhene ekipit kampion nga kryetarja e Bashkise Voltana Ademi. Ekipi i drejtuar nga i mirenjohuri Zef Gjoni shenon keshtu nje rezultat qe veshtire te thyhet edhe me kalimin e viteve. Po ashtu, edhe mbeshtetja e donatoreve dhe Bashkise Shkoder nuk ka munguar. Ne finalet e zhvilluara 5 sportite te Vllaznise u shpallen kampion ku vecohet Bekim Vjerdha. Finalet jane zhvilluar edhe me mbeshtetjen e jashtezakonshme te tifozeve ne shkallet e “Qazim Dervishi”, nderkohe qe traineri Zef Gjoni thote se do te shkojme edhe per te fituar Kupen e Shqiperise. /ShkodraWeb/