MINUTA E FUNDIT/ Vihen në pranga 3 personat që “terrorizuan” 25-vjeçarin, e morën me forcë dhe e kërcënuan… (emrat)

Nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, u arrestuan në flagrancë shtetasit:

• Arben Raxha, 48 vjeç

• Bekim Raxha, 21 vjeç,

•Erion Kaçuli, 18 vjeç , të tre banues në fshatin Griqan, Elbasan.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “Emin Matraxhiu” Elbasan, për motive të dobëta, kanë marrë e kërcënuar në mjetin e tyre, shtetasin A.S, 25 vjeç, banues në Elbasan.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, parashikuar nga neni 110 i Kodit Penal.

Loading...