MINUTA E FUNDIT – Shqipëria shkundet përsëri nga një termet, ja ku ishte epiqendra dhe sa magnituda

Lëkundje tërmeti në Shqipëri. Mësohet se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkalles Rihter është ndjerë pak minuta më parë. Ndërkohë epiqendra ka qenë Deti Adriatik.

Termeti është konstatuar në një thellësi 5 km, 39 km në veriperendim të Tiranës dhe 21 km në veriperendim të Shijakut. Nuk ka informacione për dëme të mundshme materiale.