MINUTA E FUNDIT – Shqipëria “shkundet” nga termeti, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda e tij…

Lëkundje tërmeti pranë qytetit të Vlorës. Magnituda e tij ka qenë 3.4 e shkallës Rihter.


Sipas asaj që raporton EMSC, lëkundjet sizmike kanë qenë me epiqendër 7 km në veri të qytetit bregdetar. Thellësia e lëkundjeve ka qenë 2 km.

ShkodraWeb Channel