MINUTA E FUNDIT – Shqipëria lëkundet nga termeti, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda e tij…

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri.

Paraprakisht EMSC raporton se lëkundet ishin 3.8 sipas Rihter, me epiqendër 11 km larg Gjirokastrës.


Lëkundjet raportohet se janë ndjerë në të gjithë jugun e vendit.

Nuk ra raportime për dëme materiale apo dëme në njerëz deri në këto momente.