MINUTA E FUNDIT – Shqipëria lëkundet nga termeti, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë magnituda e tij…

Lëkundje tërmeti janë regjistruar pasditen e sotme në Shqipëri, ku është ndjerë edhe në Shkodër e Tiranë. Epiqendra e tij është verifikuar 21 km në VeriLindje të Tiranës dhe 128 km në JugLindje të Podgoricës.

Sipas EMSC-së, Qendrës Europiane për Monitorimin e Termeteve, magnituda e tërmetit ishte 3.9 e shkallës Rihter ndërsa thellësia e lëkundjes 10 km.