MINUTA E FUNDIT – Shoferi 15 vjeçari nga Dobraçi përplaset me avullinë në Shkodër, përfundon në spital bashkë me shokun

Një 15-vjeçar në Shkodër që po ngiste makinën ka dalë nga rruga është përplasur me një shtyllë.

Rajan S. mësohet se drejtonte automjetin, ndërsa i plagosur ka mbetur Erik S., 16 vjeç.


Shkodër/ Informacion paraprak

Më datë 25.01.2022, rreth orës 19:30, në lagjen Partizani, Rruga e Komanit, Shkodër, mjeti tip Benz me drejtues shtetasin R. S., 15 vjeç, banues në Dobraç, Shkodër, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me murin e një avullie.

Sipasojë e përplasjes ka marrë dëmtime drejtuesi i mjetit R. S., dhe pasagjeri E. S., 16 vjeç, banues në Dobraç, Shkodër, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.