MINUTA E FUNDIT/ Policia vë në pranga dy antarë të Autoritetit të Mediave Audiovizive

Dy anëtarë të Autoritetit të Mediave Audiovizive janë ndaluar nga Policia e Shtetit.


Zylyftar Bregu dhe Suela Musta ranë në pranga pasi dyshohen nga policia se i kanë dhënë leje fisit të Çapajve në Elbasan licencë kabllori.

Është e paqartë pse janë ndaluar dy anëtarët e AMA-s të propozuar nga opozita, kur vendimet në këtë institucion merren me shumicë votash.

AMA ka në përbërje shtatë anëtar, tre të propozuar nga opozita dhe katër nga mazhoranca.

Policia pritet të dalë në konferencë shtypi për dhënë detaje për ndalimet.

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!