MINUTA E FUNDIT – Policia e Shkodrës arreston 14 persona, mes tyre punonjës policie, akuzohen se abuzuan me…

Policia e Shkodrës ka arrestuar 14 persona, mes tyre efektivë dhe ish-punonjës të bluve të qytetit verior, pasi dyshohet se kanë abuzuar me një tender.

Paraprakisht raportohet se të arrestuarit dyshohet se kanë abuzuar me një tender për rikonstruksionin e komisariatit të policisë në zonën e Malësisë së Madhe.


Ky tender mësohet se është zhvilluar rreth 4 vite më parë. Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga policia lidhur me arrestimet.