MINUTA E FUNDIT – Plagosi në këmbë 11- vjeçarin në Pukë, vihet në pranga në Lezhë 17- vjeçari… (foto)

Është arrestuar nga policia e Lezhës 17-vjeçari, Robert Cara, i cili syshohet se plagosi ditën e djeshme plumb në këmbë një 11-vjeçar në Pukë.

Sipas informacioneve, 17- vjeçari hyri në lokalin e babait të 11- vjeçarit dhe në rrethana akoma të paqarta e qëlloi në këmbë.


Për shkak të plagëve, 11- vjeçari u dergua me helikopter në Spitalin e Traumës për një mjekim më të specializuar.

Ndërkohë, pritet njoftimi zyrtar i uniformave blu lidhur me arrestimin e 17- vjeçarit, i dyshuar si autor i plagosjes së 11 vjeçarit në Dom Gjegjan të Pukës.