MINUTA E FUNDIT – Përsëri lëkundje termeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë magnituda e tij…

Dibra është tronditur sërish nga një tjetër tërmet. Lëkundjet kanë qenë në magnitudën 3.2 të shkallës Rihter.

Kujtojmë se ditën e djeshme në Dibër u regjistruan disa lëkundje, ku më e forta ishte 4.5 ballë.


Tërmeti shkaktoi panik te banorët në këtë qark, ndërkohë që nga lëkundjet u dëmtuan 14 banesa si dhe njësia administrative Orosh.