MINUTA E FUNDIT – Një 38 vjeçar gjendet i pajetë në makinën e tij, dyshohet se në kushte depresioni ai…

Një 38-vjeçar me inicialet B.K është gjetur mëngjesin e sotëm i pajetë në makinën e tij.

I riu është gjetur në aksin rrugor Fier-Lushnjë, në afërsi të rrethrrotullimit të Kolonjës, në një xhep rruge, brenda në automjetin tip “Volvo”, i parkuar në mënyrë të rregullt.


Policia bën me dije se nga tërësia e veprimeve paraprake të kryera dhe provat e gjetura në vendngjarje dyshohet se shtetasi B. K., si pasojë e depresionit është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.