MINUTA E FUNDIT/ Ngjarje e rëndë brenda familjes, burri i vë duart në fyt bashkëshortes dhe i merr frymën…

Ngjarje e rëndë brenda familjes ne Gramsh. Burri i ka marrë frymën gruas së tij dhe me pas eshte vënë në pranga nga policia. Sipas te dhenave te para mesohet se autori eshte shtetasi me iniciale A.H rreth 35-vjeç banues në Grekan të Gramshit.

Ai i ka vënë duart në fyt bashkëshortes dhe e ka shtrënguar deri sa i ka marrë jetën duke i bllokuar frymëmarrjen. Viktime e duarve te bashkeshortit te saj mbeti shtetasja G.H rreth 32 vjeç. Shkaqet mbeten ende te paqarta.


“Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet e mëtejshme”, thuhet nga policia