MINUTA E FUNDIT – Nga Shkodra në Vlorë, Policia e Shtetit mega aksion antikanabis në mbarë vendin…

Pavaësisht se ditë pushimi, e diel, uniformat blu janë në krye të detyrës për atë që konsiderohet prioriteti i prioriteteve: fushata antioanabis.

Policia ka zbarkuar në terren, ku po ndërmerr një aksion për drogë në të gjithë vendin. Lajmi bëhet i ditur nga disa burime mediatike.


Mësohet se aksioni i policisë është shtrirë në Shkodër, Malësi të Madhe, Krujë, Vlorë dhe Tepelene. Deri në këto momente nuk ka më shumë informacione.

Në vijim, siç ndodh zakonisht, Policia e Shtetit apo drejtoritë rajonale do të dalin me njoftime për rezultatet e aksioneve të ditës së sotme, nëse do të ketë konkrete.