NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

Tjetër termet lëkund Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

MINUTA E FUNDIT – Ndjehen lëkundje termeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra…

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në vendin tonë. Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 3.2 ka rënë në detin Adriatik, 33 kilometër në veri të durrësit, me thellësi 15 kilometra.

Për fat të mirë lëkundjet ishin të një magnitude të ulët dhe nuk raportohet për dëme materiale.


Vetëm 4 muaj më parë vendi ynë u godit nga një tërmet tragjik me magnitudë 6.4, që shkaktoi 51 vik tima, dhjetëra të pla gosur e dëme të shumta materiale.

Më të prekurit ishin Durrësi e Thumana, ku ende shumë njerëz jetojnë në çadra, pasi humbën shtëpinë.

Copyright © ShkodraWeb Media ׀׀ Të gjitha materialet tona mund të riprodhohen/rishpërndahen lirisht nga mediat e tjera por duke përmendur burimin se nga është marrë informacioni.
ShkodraWeb Media
ShkodraWeb Media