MINUTA E FUNDIT – Ndërron jetë mbretëresha e Britanisë së Madhe, shuhet Elizabeta II…

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, ka ndërruar jetë.

Lajmi është bërë i ditur nga Buckingham Palace, që njofton se Mbretëresha Elisabet.


Mbretëresha ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare pas 70 vitesh shërbimi të jashtëzakonshëm duke e lënë Britaninë dhe simpatizantët në mbarë botën në zi.