VIDEO – Makina përplas kalimtaren në hyrje të Shkodrës dhe ikën nga vendngjarja, gruaja në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë është konsumuar para kam minutave në hyrje të qytetit të Shkodrës, afër Bexhistenit. Një makinë ka përplasur një kalimtare dhe është larguar me shpejtësi nga vendngjarja.

E dëmtuara rreth 50 vjeçe është dërguar në spital, ku ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Policia ka identifikuar shoferin dhe mjetin dhe po punon për ndalimin e tij.


Shkodër/Informacion Paraprak

Më datë 21.02.2021 ora 18:30, në lagjen Liria, Shkodër, në rrugë përballë Urës së Vjetër të Bunës, është gjetur e shtrirë shtetësia E. R. rreth 50 vjeçe , me banim në lagjen Liria, Shkodër, e cila dyshohet të jetë përplasur nga një mjet dhe me pas është larguar,

Shtetasja e dëmtuar është dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër, në gjendje të rëndë.


Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel