MINUTA E FUNDIT – Lulzim Basha humbet njeriun e tij të dashur, prej kohësh i shtruar në spital…

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare Xhelal Basha, babai i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Mësohet se prej disa kohësh, Xhelal Basha ishte i shtruar në spital pasi vuante nga një semundje e rëndë.


Nëna dhe babai i Lulzim Bashës

Së fundmi gjendja e tij ishte përkeqësuar, ndërsa sot ka ndërruar jetë në spitalin ku po kurohej.

Lulzim Basha është treguar i rezervuar për prindërit e tij, ndërsa për herë të fundit ai ka publikuar një foto familjare në qershor të vitit 2020, kur e ëma kishte ditëlindjen.

Nëna, babai dhe vëllai i kryetarit të PD- së Lulzim Basha