MINUTA E FUNDIT/ “Lobimi rus për PD-në”, Lulzim Basha merr vendimin për thirrjen nga prokuroria…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do te paraqitet sot në Prokurorinë e Tiranës, për dosjen e lobimit në ShBA. Kujtojme se vetem pak dite me pare, teksa ishte protesta e opozites para Kuvendit dhe Basha ndodhej ne Brukses, ai refuzoi thirrjen e parë të prokurorisë pas ardhjes së letërporosive nga ShBA.