MINUTA E FUNDIT/ Kthehet ankthi i zjarreve në Greqi, flakët përhapen në ishullin Evia- banorët në panik

Nje zjarr i madh ka rene ne ishullin grek, Evia, ndersa policia dhe zjarrfikeset kane shkuar ne vendngjarje. Ererat e forta kane bere te pamundur shuarjen e zjarrit, duke i ndihmuar flaket te perhapen edhe me shume.

Banoret e dy fshatrave jane evakuuar.