MINUTA E FUNDIT – Humb betejën aktori i mirënjohur Koço Devole, ishte në intubim prej disa ditësh…

E diel e trishtë! Ka ndërruar jetë ditën e sotme aktori i njohur i humorit shqiptar, Koço Devole. Aktori ka humbur jetën për shkak se ishte prekur nga koronavirusi, ndërsa prej ditësh qëndronte në intubim.


Siç është raportuar dhe më herët aktori Devole pasi kishte qëndruar për disa ditë në spital, kishte ikur në shtëpi dhe më pas ishte rikthyer pasi ishte përkeqësuar.

Pas përkeqësimit ai qëndroi në intubim për rreth 8 ditë në spitalin Infektiv, ku edhe ndërroi jetë. Mësohet se Koço Devole ka vuajtuar më herët edhe nga leucemia, e cila ka sjellë ndikim tek gjendja e tij shëndetësore. /BW/

ShkodraWeb Channel