MINUTA E FUNDIT – Digjet makina e efektivit të policisë në Shkodër, e kishte parkuar pranë banesës…

Makinës së një efektivi policie në Komisariatin e Shkodrës i është vënë flaka gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të shtune.

Burimet nga policia bënë me dije se makina e djegur pjesërisht është në pronësi të policit me inicialet Sokol Kroni, 54 vjeç.


Grupi hetimor po punon për përcaktimin e rënies së zjarrit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

NJOFTIMI I POLICISË

Më datë 14.05.2022, rreth orës 04:00, në lagjen “Tre Heronjtë”, Shkodër, është djegur pjesërisht mjeti tip “Mitsubishi” në pronësi të shtetasit Sokol Kroni, 54 vjeç, me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Policisë Shkodër. Automjeti ka qënë i parkuar përpara banesës së këtij shtetasi.

Vijojnë veprimet hetimore për përcaktimin e rënies së zjarrit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.