MINUTA E FUNDIT/ Besnik Mustafaj zbulon se cili eshte deputeti demokrat qe votoi Rucin

Themeluesi i Partisë Demokratike dhe ish-ministri i Jashtëm në qeverinë Berisha, Besnik Mustafaj me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” ka pretenduar sot se një nga dy votat e opozitës pro zgjedhjes së Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit, është e liderit të opozitës, Lulzim Basha. “Dikush me thote se njeri nga dy votuesit pro Rucit eshte vete Basha. Kush te jete tjetri?”.