Mid’hat Frashëri “nis” rrugën e kthimit në atdhe, një nga shqiptarët më të mëdhenj do të prehet në vendlindje…

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ishte i pranishëm në ceremoninë në në prag të rrugëtimit për t’u rikthyer në atdhe i Mid’hat Frashërit. Në një status në Facebook ai shkruan se shteti amerikan po nderon një nga patriotët më të shquar të historisë së Shqipërisë.

Statusi i plotë

Ishte nder dhe privilegj të isha pjesë në këtë moment historik të nderimit të Mid’hat Frashërit në prag të rrugëtimit për tu rikthyer në Atdhe. Ndërsa shteti amerikan po nderon një nga patriotët më të shquar të historisë së Shqipërisë, është koha që ne të shohim përpara.

Duhet të krijojmë kushtet që Shqipëria mos të jetë vendi tek i cili shqiptarët kthehen vetëm për t’u prehur, por Adheu nga i cili ata nuk largohen kurrë.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Napoli pëson gol, tifozët i përvishen me komente negative Hysajt në rrjete sociale…

Protestë në Selanik: Do marrim Korçën dhe Sarandën, do djegim Tiranën

“Thyerja” e Metës dhe heshtja e pakuptimtë e opozitës përballë “Lleshit” të Ramës

Close