Mësohet kalendari i ndeshjeve të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë, ja kur luan Vllaznia dhe me kë ndeshet…

Bojkoti dymujor i aktiviteteve futbollistike ka bërë që të kemi ngjeshje në kalendar dhe ndryshim të strukturës së Kupës, kështu që skuadrat duhet ta harrojnë pushimin në këtë periudhë.


Pas përfundimit të javës së dytë, sot skuadrat zbritën sot në terrenet stërvitore për të përgatitur për ndeshjet e raundit të dytë të Kupës. “Panorama Sport” ka arritur të zbulojë axhendën e plotë e sfidave të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë që do të zhvillohen në 3 ditë.

KUPA E SHQIPËRISË TURI I DYTË

12 nëntor, 13:30

TIRANA-KORABI

Mbështet ShkodraWeb Media

(në stadiumin e Kamzës ose Fushë-Krujës)

TEUTA-KASTRIOTI

BYLISI-DINAMO

KUKËSI-BESA

(në kompleksin e Pezës)

SKËNDERBEU-POGRADECI

PARTIZANI-APOLONIA

(në stadiumin e Pogradecit)

13 nëntor, 13:30

VLLAZNIA-ELBASANI

14 nëntor, 13:30

LAÇI-EGNATIA

* Për të përcaktuar çiftet e turit çerekfinal dhe atij gjysmëfinal, FSHF do të hedhë short të lirë, nga ku do të mësohet edhe klubi pritës që do të luhen ndeshjet teke të të dyja raundeve kualifikues;

ShkodraWeb Channel