Mesfushori i Vllaznise Krymi komenton vonesen e pagave: Dikush ka familje per te mbajtur…

Mesfushori i Vllaznisë, Ardit Krymi, shpreson që barazimi i marrë sot në Gjirokastër të jetë pikë kthese për shkodranët. Në deklaratën e dhënë pas ndeshjes për “Supersport”, ai tha se çështja e pagave ndikon te lojtarët, por kryetarja e bashkisë u ka premtuar zgjidhje deri në fund të muajit.
Si komentoni barazimin me Lultetarin”
“Pas humbjes me Teutën na duheshin pikë, donim të merrnim 3 pikë sot, por na mungoi finalizimi edhe pse kishim 3 raste të pastra. Barazimi gjithsesi është mirë dhe shpresojmë të marrim 3 pikë ndaj Laçit.”
A ka presion mbi lojtaret ne keto momente?
“Presioni vjen sepse tifozët presin shumë nga ne dhe na duheshin me patjetër 3 pikë me Teutën. Nuk ua shpërblyem dot tifozëve edhe pse ishin të shumtë në numër. Shpresoj që me barzimin sot të bëjmë kthesë dhe me Laçin të marrim 3 pikë.”
Cili eshte opinioni juaj per ceshtjen e voneses se pagave?
“Me thënë të drejtën dikush ka fëmijë për të mbajtur. Ne e dimë vlerën e fanellës, nuk duhet të ndikohemi prej pagës edhe pse paga ka rëndësinë e saj. Kemi folur me çunat për këtë çështje. Folëm edhe me kryetaren dhe na ka premtuar që në fund të muajit do zgjidhet gjithçka.”. /panorama/