“Me punë të mira e të tjera fitore”, Fatos Nano feston ditëlindjen, pasardhësi i tij në krye të PS- së e uron publikisht

Liderin i parë i Partisë Socialiste, Fatos Nano feston sot ditëlindjen dhe mbush sot 70-vjeç. Kryeministri Edi Rama ka uruar liderin e parë të PS Fatos Nano në 70-vjetorin e lindjes.

Rama uron harmoni dhe fitore e punë të tjera në famijen e përbashkët politike, duke shtuar se do të ketë gjithnjë nevojë për këshillat e liderit të parë të PS.


“Edhe 100 kryetari ynë dhe vetëm përpara, me shëndet, humor e harmoni në familjen tënde, po edhe me punë të mira e të tjera fitore në këtë familjen e përbashkët politike, që do të ketë gjithnjë nevojë për mbështetjen e këshillat e tua.”, shkruan Rama.

Edhe kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ka uruar me rastin e 70-vjetorit të lindjes liderin e parë të PS-së Fatos Nano.

“Krahas një fotoje të shpërndarë në rrjetin social facebook Balla shkruan: “Gëzuar Ditëlindjen 💯 liderit tonë të parë FATOS NANO! Mirënjohje gjithmonë🙏.”, shkruan Balla.