“Me 6 mars votojmë Shtëpinë e Lirisë”, pozicionohet Jozefina Topalli: Me 6 mars votojmë kundra Bashës…

Ish-kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli, me anë të një statusi në “Facebook”, shkruan se Basha drejton shoqatë. Topalli thekson se më datë 6 mars, shqiptarët do të votojnë Shtëpinë e Lirisë.

Postimi i Jozefina Topallit:


Deputeti ka te drejten e inisjatives legjislative, pra mund te propozoje nje projekt ligj.. Peticione bejne vetem OJQ e shoqatat.

Sot pame nje deputet (lb) qe nenshkruante nje peticion…. fix sic bejne keta te shoqatave.. Kjo eshte fyerje per vuajtjet 50 vjecare te nje populli.

Kjo eshte po aq qesharake sa dhe rrena se kishte rrezu bustin kur ishte me pantallona te shkurtra ( ne shkurt)… Tani te presim kur te thote se ishte me pallto kur kaperceu dyert e ambasadave -me shkruante njëri.

Me 6 mars votojme kundra tij. Me 6 mars votojme Shtepine e Lirise!