Maqedonia Veriut vazhdon betejën me virusin, 7 persona humbin betejën në 24 orë, 138 rezultojnë pozitivë…

Maqedonia e Veriut vazhdon të jetë një vend që raporton shifra të konsiderueshme të jetëve të humbura dhe të të infektuarve me korona virus. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë fqinj, janë regjistruar si të infektuar me Covid-19, 138 njerëz.

Ndërsa, numri i të shëruarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 144 individë. Ndërkohë, 7 pacientë me Covid-19 kanë humbur betejën me jetën në këtë shtet.