Makina përplaset me motorin, humb jetën një person në aksin Shkodër- Velipojë…

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Shkodër në aksin rrugor Shkodër-Velipojë.


News 24 raporton sesi pasojë e përplasjes së një makine me një motor ka humbur jetën një persona.

Mësohet se viktima është drejtuesi i motorit, emri i të cilit nuk është bërë ende i ditur.

Ndërkohë, Policia e Shkodrës ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

Shkodër/Informacion paraprak

Mbështet ShkodraWeb Media

Më datë 05.11.2020, ora 15:00, në aksin rrugor Shkodër  Velipojë, në fshatin Trush , ka ndodhur një aksident rrugor, ku janë përplasur automjeti tip Benz, me drejtues shtetasin D. D. 30 vjeç banues në Lezhë, me motorrçikletën tip Suzuki me drejtues shtetasin Xh. M. 23 vjeç, banues në fshatin Trush, Shkodër, ku si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë.

Po kryhen me grup hetimor, për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

ShkodraWeb Channel