Makina del nga rruga dhe përplaset me një permë, humb jetën drejtuesi 17 vjeçar… (emri)

Një aksident fatal automobilistik i ndodhur pak pas mesnate në qytetin e Gjirokastrës, në lagjen e njohur si “Blloku i furrave”, rruga nacionale Gjirokastër – Kakavijë, i ka marre jeten nje te riu.

Policia konfirmoi se viktime mbeti drejtuesi i mjetit. Ai eshte identifikuar si Myftar Xhebro, nga Nivica e Tepelenes. Bëhet me dije se në vendngjarje mbërritën 3 autoambulanca.


Gjirokastër/ Informacion paraprak.

Në afërsi të ish fabrikës se këpucëve në Gjirokastër, një automjet tip Benz ka dale nga rruga dhe është përplasur në një pemë.

Për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit, shtetasi M.Xh., 17 vjeç, banues në Gjirokastër (automjeti nuk është në pronësi të këtij shtetasi).. Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

 ABCOM ║ VODAFONE