LSI sulmon Ramen per integrimin: Nuk eshte ceshtje emertese por vizioni…

Menjehere pas lajmit per vendimin e kryeministrit Rama per ndryshimin e emerteses se Ministrise se Jashtme ne Ministria e Jashmte dhe e Europes, ka ardhur reagimi i ministres se Intergimit ne detyre Klajda Gjosha, deputete e LSI. Ne nje status ne Facebook Gjosha shkruan: “Integrimi nuk është çështje emërtimi institucioni, por cështje vizioni dhe strategjie. Sado I bukur të tingëlloj sot titulli I Ish Ministrisë së Jashtme, qartësia e koordinimit te këtij procesi është thelbi që siguron vazhdimësinë e ëndrrës së Shqipërisë dhe shqiptarëve””. /ShkodraWeb/