LISTA/ Këto janë ushqimet që mund të zëvendësojnë ilaçet…

Të ushqehesh mirë është thelbësore për të qëndruar në formë dhe për të parandaluar shqetësimet apo sëmundjet. Më poshtë do t’ju zbulojmë se kush janë ushqimet që mund të përdoren në vend të ilaçeve.

Shafrani i Indisë – Anti-inflamator

Xhenxhefili – Qetëson dhimbjet menstruale

Çaji me fruta pylli – Stimulon aktivitetin e veshkave

Tërshëra – Mban kolesterolin të qëndrueshëm

Mentja – Qetëson dhe ul fryrjen e barkut

Fasulet – Mbajnë nën kontroll kolesterolin

Turshitë – Luftojnë dhimbjet e barkut

Mjalti – Lufton kollën

Farat e chias – Ulin kolesterolin /Burimi: Top Channel/

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

FOTO/ Prokuroria vendos për fatin e hetimeve ndaj tij, ja se çfarë bën Tahiri…

Izet Haxhia i turret vëllezërve dhe Romeo Karajt: Luteshe si pusht për të të dhënë informacion për Berishën, ishalla të është kthyer gruaja në shtëpi se…

E keqja është fejsbukëzimi i politikës…

Close