LISTA E PLOTË – Partia Demokratike publikon emrat, zyrtarizohet Kryesia e re e dalë nga Këshilli Kombëtar…

Partia Demokratike ka zyrtarizuar listën e re të Kryesisë së saj. Ditën e djeshme Këshilli Kombëtar ratifikoi propozimet e Bashës për pozicionet drejtuese, ndërsa u votua për 15 antarë të tjerë që duhej të plotësonin Kryesinë.

Në listën zyrtare të publikuar në faqen zyrtare në internet të Partisë Demokratike konstatohet se PD e Qarkut Shkodër përpaqësohet në forumin më të lartë ekzekutiv të demokratëve vetëm nga Greta Gjoni Bardeli, e zgjedhur deputete me 25 prill.


Ndërkohë në votimin e djeshëm të Këshillit Kombëtar, pavarësisht se ishin kandidatura Helidon Bushati, Bardh Spahia, Ramadaj Likaj, Zef Hila, Izmira Ulqinaku dhe Emilia Koliqi, nuk arritën të zgjidhen antarë të kryesirë. Më poshtë, lista e plotë zyrtare e Kryesisë së re të PDSH- së.

KRYETAR

Lulzim Basha

SEKRETAR I PËRGJITHSHËM

Gazment Bardhi

NËNKRYETAR

Alfred Rushaj

Enkelejd Alibeaj

Jorida Tabaku

Grida Duma

KRYETAR I KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE

Edi Paloka

KRYETAR I KOMISIONIT TË APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS

Flutura Açka

KRYETAR I KOMISIONIT ZGJEDHOR

Jemin Gjana

SEKRETAR ORGANIZATIV

Ervin Minarolli

SEKRETAR I BURIMEVE NJERËZORE

Arta Sakja

SEKRETAR PËR EMIGRACIONIN DHE DIASPORËN

Belind Këlliçi

SEKRETAR PËR PRONARËT DHE CESHTJEN E PRONAVE

Ledina Mandia

SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT

Flamur Hoxha

SEKRETARE PËR TË PËRNDJEKURIT POLITIK

Jonila Godole

SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE

Ivi Kaso

SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN

Greta Bardeli

SEKRETAR I KOORDINIMIT ELEKTORAL

Taulant Zeneli

SEKRETAR PËR ORGANIZATAT PARTNERE

Orjela Nebiaj

SEKRETAR PËR ORGANIZIMIN DIXHITAL

Endri Hasa

KRYETARE E LIDHJES DEMOKRATIKE TË GRUAS

Albana Vokshi

 

SEKRETAR I MARRËDHËNIEVE ME JASHTË

Arben Kashahu

ZËDHËNËS

Ina Zhupa

ANËTARË TË ZGJEDHUR

Agron Gjekmarkaj

Aldo Bumci

Dhurata Tyli (Çupi)

Ervin Salianji

Fitim Zekthi

Flamur Noka

Gent Strazimiri

Gert Bogdani

Juela Hamati

Kreshnik Çollaku

Lindita Metaliaj

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Taulanda Jupi

Tomor Alizoti