NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

LISTA/ Cilët janë personat e shpallur në kërkim nga policia për ngjarjen në shkollën “Shejnaze Juka” në Shkodër

Pas përplasjeve të djeshme në shkollën “Shejnaze Juka” të Shkodrës mes qytetarëve protestues, mbështetësve të opozitës dhe Policisë së Shtetit, uniformat blu kanë vënë në pranga 5 persona, ndërsa 14 janë shpallur në kërkim. Ndërkaq, 2 janë proceduar në gjendje të lirë.


BalkanWeb ka zbardhur listën e personave që kërkohen, mes të cilave rezultonte edhe ish-deputeti Bardh Spahia i cili u ndalua mbrëmjen e sotme nga policia në Tiranë, si edhe zyrtarë të tjerë PD.

Lista e plote e 14 shtetasve te shpallur ne kerkim

Bardh Spahia

Isuf Meta

Pal Mani

Fatjon Mani,

Aleksander Alija

Shan Alija

Arian Alija

Selami Hoxha

Ergys Ivziku

Besjan Zaja

Gjik Pjollaj

Alfred Thepi

Nikolle Marku

Ardit Çylybyli