Lirohet gruaja e marrë peng në Këln të Gjermanisë…

Policia gjermane tha se një sulmues i armatosur në stacionin kryesor hekurudhor të Këlnit “është vënë nën kontroll” dhe se gruaja që e mori peng, është dërguar për trajtim mjekësor.

Ajo ka marrë plagë të lehta në incident, ndërsa ai raportohet të ketë plagë serioze. Policia e evakuoi plotësisht stacionin, i cili është një nga qendrat më të mëdha të transportit në Gjermani.

Mediat lokale thanë se incidenti nuk duket se është i lidhur me terrorizëm. Më herët ka pasur raporte të pakonfirmuara për të shtëna me armë.

Policia, e cituar nga gazeta e përditshme Koelner Stadt-Anzeiger, tha se një çift ka qenë i prfshirë në incident dhe se burri është grindur me gruan në një restorant McDonald’s, përpara se ta mbante atë peng në një farmaci në stacion.

Raportet flasin për të paktën një shpërthim gjatë incidentit. Kompania hekurudhore Deutsche Bahn i anuloi ose shtyu shërbimet e trenave në Këln gjatë pengmarrjes. /REL/

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Ballkanasit “pushtojnë” Gjermaninë, rritet numri i shqiptarëve…

Maqedonia po ecën drejt zgjedhjeve të parakohëshme, shumica parlamentare nuk ka numrat për “emrin”…

Njohu pavarësinë e Kishës së Ukrainës, Kisha Ortodokse Ruse ndërpren lidhjet me Patriarkanën e Konstandinopojës

Close