Shqipëria lëkundet nga termeti, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë ishte forca e tij…

Një tërmet është regjistruar në vendin tonë pak minuta më parë. Mësohet se një nga tërmetet ka qenë me magnitutë .1 ballë të shkallës Rihter, ndërsa bëhet e ditur se epiqendra e saj ka qenë afër Kukësit.

Sipas Qendrës Europiane për Monitorimin e Termeteve, 18 km në PerendimJugperendim të Kukësi dhe 47 km në PerendimJuperendim të Prizrenit në Kosovë. Lëkundjet janë ndjerë edhe në zonën e Lezhës.


Thellësia e lëkundjes ka qenë 2 km teksa nuk ka informacione lidhur me dëme nga ky termet.