Sulm me thika ne nje market, dyshohet per sulm terrorist

Një person është vrarë dhe disa janë plagosur në një sulm me thikë në një supermarket të Hamburgut, siç raporton BBC. Sakaq raportohet se agresori është arrestuar teksa bërtiste: ‘Allahu akbar’. Policia e Hamburgut e ka bërë të ditur lajmin përmes një postimi në Twitter: “Nuk kemi informacione të qarta për shkaqet e ngjarjes dhe numrin e të plagosurve. Autoritetet kanë lëshuar alarmin për sulm terrorist. Mësohet gjithashtu se policia po kërkon një bashkëpunëtor, që sipas raportimeve të para, thuhet se ndodhej në vendngjarje.