Lajmi i fundit/ Humbet jeten pronari i lokalit ku ndodhi shperthimi ne Velipoje

Pak minuta pasi kishte hyre dita e shtune, ka nderruar jete ne Spitalin e Traumes ne Tirane Besnik Zenuni, 55 vjec, i plagosur gjate shperthimit te ndodhur ne Velipoje diten e premte, rreth ores 10. Mesohet se Zenuni ka ka mundur ti shpetoje djegieve te medha ne te gjithe trupin. Pronari i lokalit “Cavaliero” eshte derguar me urgjence me helikopter ne Tirane vetem pak ore pasi u nxorr nga mjediset e perfshira nga flaket dhe tymi. Me mberritjen ne Tirane, mjeket konstatuan gjendjen e rende dhe paraditen e te shtunes thane se duhet pritur edhe 24 ore per te qene te sigurte se ka kaluar rreziku per jeten. Tragjedia ne kete familje rrezikon te jete me e thelle, nisur nga fakti se edhe djali i Besnikut, Hektor Zenuni, 33 vjec, eshte ne gjendje te rende shendetesore si pasoje e djegieve por edhe e shpethimit te ndodhur ne lokal. Ngjarja e ndodhur ne Velipoje merr keshtu permasa tragjike. Me heret, Hektori kishte humbur edhe nenen e tij. ShkodraWeb i shpreh ngushllimet me te sinqerta familjes Zenuni per vdekjen e te afermit te tyre dhe bashkohet me lutjen e qindra shqiptareve per Hektorin qe ne keto momente eshte ne gjendje te rende. /ShkodraWeb/