POLITIKA

“Do të jemi në protestën e 7 korrikut!”, Kryemadhi bashkohet me Berishën dhe e konfirmon pjesëmarrjen e LSI- së

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, është bashkuar me kreun e PD, Sali Berisha, duke konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e 7 korrikut. Ajo deklaroi se çdo qytetar dhe aq më shumë…

MAG & VIP

“Vështirësitë që kalojmë na bëjnë me s#xy”, Rudina Dembacaj motivon gratë e divorcuara: Merr një shokë këtë herë

Aktorja e njohur, Rudina Dembacaj disa kohë më parë është martuar me Mark Frrokun, pas disa viteve së bashku. Ata nisën një romancë pas ndarjes së aktores nga ish-bashkëshorti, Alex,…

LAJME ME VIDEO

SPORT

FOTOLAJM – U largua nga Vllaznia në fund të këtij sezoni, sulmuesi malazez gjen menjëherë skuadër dhe firmos në…

Ish-sulmuesi i Vllaznisë, Fahrudin Gjurgjeviç do të vijojë karrierën në Maqedoninë e Veriut. Sulmuesi 30-vjeçar nga Shkupi, është rikthyer për herë të tretë te skuadra e Makedonija Gj.P, teksa më…

“Besoj këto 2- 3 ditë do të vijë në Austri…”, Vllaznia niset në fazë përgatitore në Austri, Josa flet për mungesën e Latifit

Vllaznia është nisur drejt Austrisë për të zhvilluar fazën përgatitore ku në qendër të vëmendjes është përballja e Konferencë Ligë përballë rumunëve të Krajovës. Trajneri i Vllaznisë Mirel Josa shprehet…

MINUTA E FUNDIT – Zgjidhet ngërçi i pikave të kontratës, Herald Marku zyrtarisht pjesë e Vllaznisë

Tashmë nuk ka më dilema, Herald Marku është zyrtarisht i Vllaznisë. Një gjë e tillë është konfirmuar nga vetë klubi shkodran përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare. Mesfushori…

TELENOVELA “MARKU” – Prishi kontratën me Partizanin por disa pika në kontratën me Vllazninë shtyjnë firmosjen e Herald Markut

Herald Marku pritej të firmoste dje pasdite me Vllazninë, por diçka e tillë nuk ndodhi as në ditën kur klubi i Partizanit njoftoi prishjen e kontratës me mesfushorin. “FK Partizani…