POLITIKA

“Axhendë e qëllimshme shpopullimi…”, Presidenti Meta: 220 mijë shqiptarë të larguar në 6 vite nga vendi…

Presidenti Ilir Meta me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me artikullin e publikuar nga Zëri i Amerikës, ku zbulonte se në 6 vite e fundit nga…

MAG & VIP

“Vështirësitë që kalojmë na bëjnë me s#xy”, Rudina Dembacaj motivon gratë e divorcuara: Merr një shokë këtë herë

Aktorja e njohur, Rudina Dembacaj disa kohë më parë është martuar me Mark Frrokun, pas disa viteve së bashku. Ata nisën një romancë pas ndarjes së aktores nga ish-bashkëshorti, Alex,…

LAJME ME VIDEO

SPORT

“Incidenti më i vogël, një shishe uji në fushë, humbet ndeshjen”, UEFA paralajmëron Vllazninë për ndeshjen me Universitatea Craiova

Përshëndetje të gjithë tifozëve, supertifozëve dhe pseudotifozëve. Dua të ndaj me ju një njoftim jo shumë të mirë por që mund të bëhet burim frymëzimi për një fitore spektakolare të…

“Pa frikë kundër Kraiovës!”, Gurishta: Më vjen keq që nuk do të kem në krah Krymin dhe Adilin…

Kapiteni i Vllaznisë, Erdenis Gurishta, beson se skuadra shkodrane ka shanse për të kaluar më tej në Ligën e Konferencës, edhe pse e di shumë mirë forcën e rumunëve të…

Presidenti Ilir Meta nderon me “Mjeshtër i Madh” volejbollistë të njohur të Vllaznisë në vite…

Kontributi i disa volejbollistëve e volejbollisteve shkodrane në vite, më në fund është shpërblyer. Me anë të një ceremonie të veçantë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi disa volejbollistë kampionë,…

VIDEO – “M’ u realizua ëndrra për të qenë pjesë e Vllaznisë”, Rejan Alivoda “në qiellin e shtatë”…

Vllaznia eshte e fokusuar jo vetem tek merkatoja jashte Shkodres. Nje nga prioritetet e drejtuesve te saj eshte edhe promovimi dhe mbeshtetja e elementeve me cilesore te Akademise dhe njeri…