POLITIKA

FOTO – Reforma territoriale diskutohet në Shkodër, Enkelejd Alibeaj dhe deputetë të PD- së por jo ata shkodranë

Reforma territoriale është diskutuar sot në Shkodër nga deputetë të PD- së dhe demokratë Shkodranë. Në një publikm në Facebook Xhevdet Amuli shkruan: “Gjatë ditës së sotme u zhvillua një…

MAG & VIP

“Vështirësitë që kalojmë na bëjnë me s#xy”, Rudina Dembacaj motivon gratë e divorcuara: Merr një shokë këtë herë

Aktorja e njohur, Rudina Dembacaj disa kohë më parë është martuar me Mark Frrokun, pas disa viteve së bashku. Ata nisën një romancë pas ndarjes së aktores nga ish-bashkëshorti, Alex,…

LAJME ME VIDEO

SPORT

Auron Milotit i besohet pozicioni i rëndësishëm tek Vllaznia, ai do të jetë zëvendësuesi i Matko Djarmat…

Auron Miloti është emëruar drejtori i ri teknik i Vllaznisë. Shkodrani do të jetë kështu zëvendësuesi i Matko Djarmatit, i larguar në fund të sezonit. 47-vjeçari do të mbajë këtë…

Merr rrugën për Shkodër, Herald Marku ‘braktis’ kampingun e Partizanit…

Herald Marku ka lënë fazën përgatitore me Partizanin dhe pritet të kthehet në Shkodër. Mesfushori ka takuar dje gjithë shokët e skuadrës së kuqe për të ardhur në Shqipëri. Futbollisti…

“Incidenti më i vogël, një shishe uji në fushë, humbet ndeshjen”, UEFA paralajmëron Vllazninë për ndeshjen me Universitatea Craiova

Përshëndetje të gjithë tifozëve, supertifozëve dhe pseudotifozëve. Dua të ndaj me ju një njoftim jo shumë të mirë por që mund të bëhet burim frymëzimi për një fitore spektakolare të…

“Pa frikë kundër Kraiovës!”, Gurishta: Më vjen keq që nuk do të kem në krah Krymin dhe Adilin…

Kapiteni i Vllaznisë, Erdenis Gurishta, beson se skuadra shkodrane ka shanse për të kaluar më tej në Ligën e Konferencës, edhe pse e di shumë mirë forcën e rumunëve të…