POLITIKA

“Ministri Çuçi duhet të ikesh një orë e më parë!”, situata e rendit në vend, reagon deputetja Greta Bardeli…

Shkruan në Facebook Greta Bardeli, deputete e PD- së Shkodër: Nëse nuk e ka kuptuar kur ja kam thënë në parlament disa muaj më parë për gjendjen e krimit në…

MAG & VIP

“A jemi të mbrojtur nga lija e majmunit, kur e kemi KM majmun?”, Nard Ndoka “godet” sërish me batutat e tij…

Kreu i PDK, Nard Ndoka njihet për batutat dhe ironitë në rrjetet sociale. Kohët e fundit në shënjestër të Ndokës është qeveria dhe kryeministri Edi Rama. Thuajse çdo ditë Ndoka…

LAJME ME VIDEO

SPORT

Futbollisti shkodran është papritur lojtar i lirë, klubi maqedonas njofton ndërprerjen konsensuale të bashkëpunimit

Sidrit Guri nuk është më futbollist i Shkëndijes së Tetovës! Sulmuesi shkodran ka mbyllur bashkëpunimin në mënyrë konsensuale me ekipin kuqezi teksa këta të fundit e kanë përshëndetur me anë…

Vllaznia bind 1 javë nga starti i Superliges, mund në miqësore Skenderbeun…

Vllaznia bind në testin miqësor të luajtur ndaj Skënderbeut. Shkodranët fituan 2-3, me sfidën që ishte mjaft e bukur për t’u parë. Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa shënoi 2…

ZYRTARE – Nuk ka më iluzione, Vllaznia prezanton afrimin më të fundit për sezonin e ri futbollistik

Esat Mala është futbollisti më i ri i Vllaznisë, me mesfushorin që ka firmosur për dy vite me shkodranët. Ish-futbollisti i Partizanit e mbylli me skuadrën turke të Giresunsporti dhe…

“Letrat” nga Turqia duket se “mbajnë peng” zyrtarizimin e Esat Mala tek kuqeblutë e Vllaznisë…

Esat Mala nuk po prezan tohet ende zyrtarisht nga klubi i Vllaznisë dhe kjo e ka një arsye. Që në stërvitjen e së enjtes, mësohet se “xholi” është bashkuar me…